Järgnevad ressursid on kõik tasuta kättesaadavad. Eelkõige on ressursid mõeldud Pythoni õppimiseks, mis on väga hea valik esimeseks programmeerimiskeeleks oma sõbraliku süntaksi poolest.

Python Crash Course

Tegu on algajatele mõeldud raamatuga, mis on tasuta netis olemas. Seal on olemas ülesanded ja nende lahendused. Lisaks sellele on olemas juhend, kuidas seadistada endale Pythonit ja kuidas jooksutada Pythoni programme.

Automate The Boring Stuff

Practical programming for total beginners. Written by Al Sweigart.
Nagu eelnev lause märku annab, siis on tegu algajatele mõeldud raamatuga, millel on tasuta saadaval ka videoversioon Youtube'is. See raamat erineb eelmisest selle poolest, et ülesanded on eelekõige praktilise suunitlusega, mida on õppijal võimalik koheselt ka rakendada.

CodingBat

Codingbat on suurepärane koht, kus oma õpitu proovile panna. Codingbatis on mitmeid eriraskusega ülesandeid, millest osa on võimalik lahendada ühe reaga, kuid mõne probleemi peale võib kuluda pea kümme rida. Kasutaja saab koheselt tagasisidet oma tulemuse kohta. Kui kõik testid läbisid, võid edasi minna järgmise ülesande juurde.
Näide Codingbati ülesandest

Codecademy

Codecademy on suurepärane koht algaja jaoks, sest pakub õppijale võimalust lugeda natuke teooriat ja siis seda kohe ka rakendada. Ainuke miinus on, et Codecademys on hetkel Python2, kuid see ei tohiks olla probleem, kui oled alles algaja.

Paar kanalit, mida Youtube'is jälgida:

Kindlasti pole eeltoodud nimekiri lõplik, vaid minu nimekiri ressurssidest, mida olen varem lugenud või kasutanud. Loodan, et eeltoodud ressursidest leiad endale midagi sobivat. Kui tead mõnda head kanalit või raamatut, siis lisa kommentaar ja lisan soovituse postitusse.